Sobota 20 Styczeń 2018 Imieniny: Fabian, Sebastian
Kryminalnie w Bibliotece...
  
Menu

 
 
 
   

Kryminalnie w Bibliotece...

Miejsce osadzenia - Kleczewska Książnica

Data - 3.06.2017

Liczba osadzonych – ok. 90

 

Takiego wydarzenia kleczewska biblioteka z udziałem policji jeszcze nie miała. Z całą pewnością można napisać, że było to wydarzenie historyczne i jak już wiemy – nie ostatnie.

Książnica w tym właśnie dniu zamieniła się w miejsce wyjątkowe, w którym pojawiło się wielu osadzonych, chcących zgłębić wiedzę z zakresu nie tylko pracy policji, dowiedzieć się
o przeszłości kryminalnej naszego regionu, czy też poznać książki, dzięki którym możemy  przenieś się w świat tajemniczej i mrocznej sfery życia.

Pierwszy blok czasowy, był przeznaczony dla naszych najmłodszych pociech. Tu było dużo radości i  uśmiechów. Pan Jacek Andrzejewski z Komisariatu Policji w Kleczewie zabrał dzieci w sposób profesjonalny do świata, który jest nam znany nie tylko z filmów, ale niestety czasami z życia codziennego, kiedy dostajemy mandaty. Milusińscy słuchali nie tylko o aspektach pracy  teoretycznej, ale również o pracy w terenie. Wcielając się w ich role, dzieci stojąc z przysłowiową suszarką przy drodze, kontrolowały prędkość nadjeżdżających aut. Innymi atrakcjami było: przejażdżka policyjną ,,więźniarką”, wizyta w komisariacie i możliwość złożenia odcisków palców.  Dzieci po mile i ciekawie spędzonym wieczorze, mówiły o nowym marzeniu – pracy w policji.

Po emocjach związanych z pierwszą częścią dla dzieci, przyszedł czas na etap dla dorosłych. Dla tych, którzy szukali adrenaliny związanej z tajemniczością – etap znacznie mroczniejszy. Panowie Jacek Andrzejewski i Jacek Budkiewicz zabrali naszych czytelników w świat kryminalnej wyprawy tajemnic dotyczących naszego regionu. Przybliżając działania wydziału, który na co dzień zajmuje się takimi sprawami. Oczywiście, nie wszystkie aspekty, ponieważ jest to owiane tajemnicą. Na Nocy Kryminalnej pojawiła się gościnnie grupa teatralna „Maska” z opiekunką  panią Anną Kaczmarek. Utrzymując tematykę tego dnia, przedstawili bardzo zachęcający, przedpremierowy pokaz części spektaklu pt. „Arszenik i stare koronki”, który odbędzie się 9 i 11 czerwca w kleczewskim kinie „Zachęta”. Spektakl utrzymany jest w klimacie nie tylko mroku, tajemniczości, ale również satyry i angielskiego humoru.

Koniec więczy dzieło.  Tak można podsumować ostanie wystąpienie Pani Ewy Pokojowej. Nasza długoletnia czytelniczka, opowiadała o książkach o tematyce kryminalnej, które znajdują się  w zbiorach  naszej biblioteki. Książki zabierające nas w świat zawiłych, fascynujących i trzymających w napięciu mrocznych zagadek.

Kryminalna Noc Bibliotek zakończyła się występem Mikołaja Mireckiego, który przedstawił skecz kabaretowy pt.: „Telefon zza grobu”. Czytelnicy wracali do domu nie tylko z mrocznymi myślami i ilością zagadek, lecz również z uśmiechem na ustach. Kryminałom towarzyszy mrok. Mogli na własnej skórze doświadczyć tego pracownicy kleczewskiej biblioteki. Kończąc pracę grubo po 23.00, musieli zmagać się z brakiem prądu. Na szczęście sprawa została szybko wyjaśniona. Czyżby zadziałał zmysł detektywistyczny…

 

 

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  

 
wszystkich zdjęć: 19

1  2  3  4  
 
«« wstecz
drukuj
  
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 16.00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 16.00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 13:00
  
Jaką literaturę czytasz najczęściej?
Piekną
Popularno-naukową
Techniczną
Science-fiction
Romanse
Obcojezyczną
Data utworzenia:
19 Wrzesień 2007
Zobacz wyniki | Głosuj »    
 
 
on line: 1 odwiedzin: 551764
[Valid RSS]
Strona główna|Historia|Księgozbiór|Działalność|Usługi|Kontakt|      
© 2007 - 2018 Biblioteka Publiczna w Kleczewie