Środa 21 Listopad 2018 Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Uczniowie pisali scenariusze filmowe
  
Menu

 
 
 
   

20 września 2017 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kleczewie zorganizowała spotkanie autorskie połączone z warsztatami scenariuszowymi, które poprowadził Zbigniew Masternak – pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy. Na zajęcia ze sztuki pisania scenariuszy filmowych zaproszono dwie grupy uczniów z szkół podstawowych w Budzisławiu Kościelnym i Kleczewie. Pierwsze zajęcia odbyły się w murach budzisławskiej szkoły, drugie zaś – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kleczewie.

Podczas spotkania prowadzący opowiedział o swojej pracy, życiu, marzeniach. Objaśnił, jak prawidłowo przebiega praca nad scenariuszem. Zajęcia skoncentrowane były przede wszystkim nad opracowaniem pomysłu scenariusza. Pisarz omówił również konstrukcje głównego bohatera i bohaterów drugoplanowych oraz sposób pisania dialogów. Tak przygotowani wstępnie młodzi adepci sztuki scenopisania otrzymali zadanie stworzenia własnego pomysłu na scenariusz filmowy, którego akcja rozgrywać się będzie na terenie ich miejscowości. Było to duże wyzwanie, wymagające koncentracji, wyobraźni, ale uczniowie wywiązali się z zadania bardzo dobrze. Tym bardziej, że za najlepsze scenariusze obiecana była ocena celująca z języka polskiego.

Na zakończenie warsztatów filmowo-scenariuszowych z kleczewskimi uczniami nasz gość ogłosił konkurs. Poprosił uczniów, aby jeszcze raz spróbowali napisać własne scenariusze filmowe o swojej miejscowości. Te zaś przekazane do biblioteki w Kleczewie i przesłane do naszego gościa, zostaną przez niego ocenione, a najlepsze nagrodzone.

Zachęcamy do scenariuszowej zabawy

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  

 
wszystkich zdjęć: 7

1  2  
 
«« wstecz
drukuj
  
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 16.00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 16.00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 13:00
  
Jaką literaturę czytasz najczęściej?
Piekną
Popularno-naukową
Techniczną
Science-fiction
Romanse
Obcojezyczną
Data utworzenia:
19 Wrzesień 2007
Zobacz wyniki | Głosuj »    
 
 
on line: 1 odwiedzin: 675764
[Valid RSS]
Strona główna|Historia|Księgozbiór|Działalność|Usługi|Kontakt|Polityka prywatności|      
© 2007 - 2018 Biblioteka Publiczna w Kleczewie