Środa 21 Listopad 2018 Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Nagroda za projekt "Region koniński - dodaj do ulubionych"
  
Menu

 
 
 
   

Dzisiaj, 23 listopada 2017 roku, odbyła się w poznańskim Hotelu Andersia osiemnasta już Gala Konkursu proekologiczne i prokulturowe działania w ramach strategii rozwoju województwa województwa wielkopolskiego.
W tegorocznej edycji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kleczewie została nagrodzona kwotą 6.000 złotych za projekt "Region koniński - dodaj do ulubionych". 
Nasz projekt został doceniony za propagowanie dziedzictwa kulturowego szeroko pojętej ziemi konińskiej. 

Od stycznia br. książnica kleczewska organizowała cykliczne spotkania dla mieszkańców naszej gminy (i nie tylko), aby przybliżać w nich historię, kulturę i walory turystyczne naszego regionu. Ważne miejsce w naszym projekcie odgrywały osoby, które poprzez swoją pracę wpływają na markę ziemi konińskiej. Gościliśmy zatem Marka Granicznego, Michała Szczęsnego, Henryka Janaska, Michała Gruszczyńskiego, Janusza Gulczyńskiego, Andrzeja Łąckiego, Tomasza Olszewskiego.

Projekt powstał z myślą, aby naszym czytelnikom, przyjaciołom biblioteki i młodzieży szkolnej przekazywać wartości płynące ze wspólnego zamieszkiwania skrawka województwa wielkopolskiego i Polski, które zwie się Ziemią Konińską.

Nagrodę z rąk Pani Marszałek Marzeny Wodzińskiej odebrała p. Magdalena Siupa - dyrektor kleczewskiej Biblioteki, Oprócz niej z ramienia naszej gminy w gali wzięli udział: pp. Marek Wesołowski - Burmistrz Gminy i Miasta Kleczew, oraz Maciej Grzeszczak - pracownik kleczewskiej książnicy.
Naszym sukcesem pochwalimy się z Państwem podczas jutrzejszego jesiennego recitalu konińskiego wokalisty i gitarzysty - Sławka Pilarskiego.
Zapraszamy - 24 listopada, godz. 17.00, hol naszej Biblioteki.

Zdjęcia do artykułu
 

 
wszystkich zdjęć: 3
 
«« wstecz
drukuj
  
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 16.00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 16.00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 13:00
  
Jaką literaturę czytasz najczęściej?
Piekną
Popularno-naukową
Techniczną
Science-fiction
Romanse
Obcojezyczną
Data utworzenia:
19 Wrzesień 2007
Zobacz wyniki | Głosuj »    
 
 
on line: 1 odwiedzin: 675778
[Valid RSS]
Strona główna|Historia|Księgozbiór|Działalność|Usługi|Kontakt|Polityka prywatności|      
© 2007 - 2018 Biblioteka Publiczna w Kleczewie