Piątek 14 Grudzień 2018 Imieniny: Alfred, Izydor
Konkurs na bukiet zielny
  
Menu

 
 
 
   

Już po raz siódmy w Filii Bibliotecznej w Budzisławiu Kościelnym odbędzie się 15 sieprnia br. konkurs na tradycyjny bukiet zielny.

Zapraszamy do udziału. Szczegóły konkursu zawiera poniższy regulamin.

REGULAMIN KONKURSU NA TRADYCYJNY BUKIET ZIELNY
1. Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w Konkursie na tradycyjny bukiet zielny, zwany dalej „Konkursem”.
2. Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy o tradycji komponowania bukietów 
z ziół i kwiatów, a w szczególności wiedzy o ziołach i kwiatach w otaczającym nas środowisku, szerzenie postaw proekologicznych oraz ochrona wartości regionalnego dziedzictwa kulturowego.
3. Przedmiotem Konkursu jest stworzenie tradycyjnego bukietu na Święto Matki Boskiej Zielnej. Bukiet powinien zawierać wyłącznie to, co pochodzi z pól i ogrodów (zioła, zboża, kwiaty, owoce, warzywa).
4. Organizatorem Konkursu jest Filia Biblioteczna i Izba Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa w Budzisławiu Kościelnym.
5. Konkurs jest otwarty. Każdy z uczestników może zgłosić do Konkursu tylko i wyłącznie jeden bukiet wykonany własnoręcznie. 
Organizatorzy nie określają wielkości bukietów. Tradycyjne wiązanki, tzw. „ziela” zawierały wyłącznie tylko to, co pochodziło z pól i ogrodów. Było w nich dużo ziół, na przykład mięty; wiele kwiatów: malw, mieczników; kłosy zbóż; gałązki jarzębiny czy leszczyny. Ponadto makówki, warzywa i owoce, na przykład nabite na patyk jabłko czy ziemniak.
6. Kryterium oceny bukietów brane pod uwagę przez Jury to skład bukietu i jego kompozycja.
7. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest telefoniczne lub osobiste zgłoszenie swojego uczestnictwa do dnia 10 sierpnia 2018 r., a następnie dostarczenie wykonanego przez siebie bukietu w dniu 15 sierpnia 2018 r. do Filii Bibliotecznej i Izby Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa w Budzisławiu Kościelnym (ul. Słupecka 14) w godz. 13.00-16.00. Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie pozostawienia bukietu wraz z numerem przyjęcia. 
8. Istnieje możliwość poświęcenia bukietów na mszach w Kościele parafialnym w Budzisławiu Kościelnym. Po obrzędzie poświecenia uczestnicy Konkursu mogą przewieźć swoje bukiety do Chaty Młynarza i pozostawić je do ogłoszenia wyników. 
9. Bukiety należy dostarczyć na własny koszt z naczyniem do wody (wazon), które zostanie zwrócone po Konkursie razem z bukietem. Organizator zastrzega sobie możliwość zatrzymania bukietu przez 3-4 dni na wystawie w Chacie Młynarza.
10. Finał Konkursu odbędzie się w poniedziałek 15 sierpnia 2018 r. w Chacie Młynarza w Budzisławiu Kościelnym (ul. Słupecka 14) w godzinach 16.00-17.00.
11. Organizator przewiduje nagrodzenie trzech pierwszych miejsc.
12. Laureaci zobowiązani są do osobistego odbioru nagród i wyróżnień.
13. Do wyłonienia laureatów i przyznania nagród uprawnione będzie Jury Konkursu powołane przez Organizatora.
14. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Konkursu w przypadku wystąpienia okoliczności od niego niezależnych. O odwołaniu Konkursu jego uczestnicy zostaną poinformowani na co najmniej jeden dzień przed planowaną datą jego przeprowadzenia.
15. Wszelkie informacje związane z Konkursem można uzyskać pod numerem telefonu 63 233 44 84 lub osobiście w Chacie Młynarza w Budzisławiu Kościelnym.

Zdjęcia do artykułu
 

 
wszystkich zdjęć: 1
 
«« wstecz
drukuj
  
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 16.00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 16.00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 13:00
  
Jaką literaturę czytasz najczęściej?
Piekną
Popularno-naukową
Techniczną
Science-fiction
Romanse
Obcojezyczną
Data utworzenia:
19 Wrzesień 2007
Zobacz wyniki | Głosuj »    
 
 
on line: 1 odwiedzin: 685126
[Valid RSS]
Strona główna|Historia|Księgozbiór|Działalność|Usługi|Kontakt|Polityka prywatności|      
© 2007 - 2018 Biblioteka Publiczna w Kleczewie