Piątek 14 Grudzień 2018 Imieniny: Alfred, Izydor
Narodowe Czytanie po kleczewsku
  
Menu

 
 
 
   

Po raz kolejny Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kleczewie włączyła się w prowadzoną od 2012 roku przez Parę Prezydencką akcję „Narodowego Czytania”. Tegoroczną lekturę, przypomnijmy – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytano w bibliotece w Kleczewie oraz jej budzisławskiej filii.

Przygotowany przez kleczewską książnicę program „Narodowego Czytania” był bardzo atrakcyjny, gdyż czytanie powieści Żeromskiego połączone zostało z piknikiem dla motocyklistów. O czym mogła usłyszeć cała Polska, gdyż wspomniała o nim Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda w transmitowanych przez media oficjalnym rozpoczęciu akcji.

O godzinie 14.30 ok. 80 motocykli zjechało pod bibliotekę w Kleczewie, aby ich właściciele wspólnie z mieszkańcami miasta i zaproszonymi gośćmi czytali „Przedwiośnie” – powieści opisującej wydarzenia z okresu, gdy Polska odzyskiwała suwerenność. Zanim jednak na placu przed gmachem biblioteki rozniosły się w powietrzu fragmenty powieści Żeromskiego, motocykliści w obecności dyrektor biblioteki – p. Magdaleny Siupy, oddali hołd Józefowi Piłsudskiemu, składając pod jego pomnikiem biało-czerwoną wiązankę kwiatów.

Oprócz motocyklistów w „Narodowym Czytaniu” wzięli udział przedstawiciele kleczewskiego samorządu, nauczyciele i czytelnicy.

Następnie motocykliści przejechali do Budzisławia Kościelnego. Pod dziewiętnastowiecznym wiatrakiem „Szczepan" czekały na nich kolejne atrakcje.

Był to zorganizowanych dla nich i mieszkańców gminy Kleczew piknik. Można było skosztować grochówki, posłuchać koncertu zespołu rockowego „Avengers” z Wilczyna, czy wziąć udział w „Strefie Wiedzy” i wykazać się znajomością podstaw ratownictwa medycznego oraz wiedzą historyczną.

Piknik zakończyło wspólne ognisko.

Od godz. 14.30 „Przedwiośnie” czytała także społeczność Budzisławia Kościelnego. Byli to uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, nauczyciele, zaproszeni goście i reprezentanci władz samorządowych.

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  

 
wszystkich zdjęć: 22

1  2  3  4  
 
«« wstecz
drukuj
  
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 16.00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 16.00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 13:00
  
Jaką literaturę czytasz najczęściej?
Piekną
Popularno-naukową
Techniczną
Science-fiction
Romanse
Obcojezyczną
Data utworzenia:
19 Wrzesień 2007
Zobacz wyniki | Głosuj »    
 
 
on line: 1 odwiedzin: 685131
[Valid RSS]
Strona główna|Historia|Księgozbiór|Działalność|Usługi|Kontakt|Polityka prywatności|      
© 2007 - 2018 Biblioteka Publiczna w Kleczewie